Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej

X

Grupa PZU najczęściej wybieranym w 2017 r. zarządzającym PPE!

Pzu callendar icon 04.01.2018 Autor: Tomasz Fronczak
Post missing

Miniony 2017 rok był wyjątkowo udany dla rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE). Pierwszy raz od 2010 r. liczba nowo zarejestrowanych programów przekroczyła 40, co zapewne jest konsekwencją coraz głośniejszej polemiki nad przyszłością polskiego systemu emerytalnego, zachodzących zmian demograficznych w Polsce oraz perspektywą zapowiedzianych przez Ministerstwo Rozwoju Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), które mają stać się nową odsłoną w systemie emerytalnym w ramach Planu Bodowy Kapitału. W minionym roku 48 pracodawcom udało się zarejestrować nowe PPE, a wielu czeka jeszcze na wpis tworzonego programu do rejestru PPE prowadzonego przez Urząd KNF.

Grupa PZU była najczęściej wybieraną instytucja finansową do zarządzania PPE, z nowo zarejestrowanych w KNF programów aż 18 zostało utworzonych we współpracy z Grupą PZU. Ponadto wielu pracodawców podjęło decyzje o zmianie zarządzającego, w wyniku czego Grupa PZU przyjęła ponad 20 mln aktywów w drodze transferów od innych instytucji finansowych.

W ramach nowo utworzonych programów dominującą formą jest PPE zarządzane przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI), 3 programy powstały w formie grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oraz 5 w formie pracowniczego funduszu emerytalnego.

Przeważająca liczba nowych PPE utworzonych przez TFI w 2017 r. potwierdza kontynuację zauważalnego już od wielu lat trendu koncentracji pracodawców na programach czysto inwestycyjnych, które w ostatnich latach również przeżyły renesans w swojej formie oferując wiele nowatorskich rozwiązań inwestycyjnych i konkurując ceną w stosunku do innych form.

Udany rok 2017 jest zapowiedzią dalszej intensywnej pracy całego zespołu dedykowanego do obsługi programów emerytalnych jak i klientów korporacyjnych, w wyniku czego kolejne wnioski oczekują na rejestrację w urzędzie nadzoru.

Uczmy się oszczędzać, nie odkładajmy emerytury na później!

Kategoria: Programy pracownicze Analizy i zestawienia
Udostępnij
Ft photo

Tomasz Fronczak

Dyrektor Biura Programów Emerytalno - Oszczędnościowych TFI PZU SA

Wyszukaj w aktualnościach

Poznaj swoją emeryturę

Wprowadź dane na podstawie których wyliczymy Twoją emeryturę

Przelicz

Dla pracownika

Dla pracodawcy

Zobacz także

142516 r0 620

PPK - AKTUALNY PROJEKT USTAWY

Pzu callendar icon 13.09.2018

W dniu 28 sierpnia 2018 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), który został skierowany do dalszych...