Aktualności

07 października 2019

Pierwsze wpłaty na rachunkach PPK w PZU

Pierwsze wpłaty wpłynęły na rachunki pracowników w Pracowniczych Planach Kapitałowych prowadzonych przez PZU. Tym samym fundusz PPK inPZU przydzielił pierwsze jednostki uczestnictwa i rozpoczął zarządzanie aktywami pochodzącymi z wpłat pracowników i pracodawców – poinformował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK.

– To kolejny realizowany z powodzeniem etap programu, który ma służyć budowaniu długoterminowych oszczędności Polaków. Teraz chcemy się skupić na tym, by je efektywnie pomnażać – mówi Marcin Żółtek.

Jak przypomina, jeszcze w kwietniu, na trzy miesiące przed startem PPK, PZU ogłosił, że rezygnuje na rok z pobierania opłat za prowadzenie Planów. – Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami – tłumaczył wówczas tę decyzję prezes PZU Paweł Surówka.

1 lipca, w pierwszych godzinach po starcie Pracowniczych Planów Kapitałowych, umowy o zarządzanie PPK podpisało z PZU kilkadziesiąt firm. – Dziś tych umów jest wielokrotnie więcej. Firmy, które zdecydowały się na współpracę z nami, zatrudniają łącznie prawie 300 tysięcy pracowników – mówi wiceprezes Żółtek.

Wśród firm, które wybrały ofertę PZU, są tacy potentaci, jak PKN Orlen, największa spółka w Europie Środkowo-Wschodniej, a także Grupa Energa, jeden z największych w kraju dostawców energii elektrycznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij