Aktualności

12 kwietnia 2019

Wniosek TFI PZU o wpis do ewidencji PPK

TFI PZU wystąpiło do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych.

– Po uzyskaniu wpisu przedstawimy atrakcyjną ofertę wsparcia dla pracodawców przy tworzeniu PPK i oszczędzania dla ich pracowników – deklaruje Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za Pracownicze Plany Kapitałowe.

PPK inPZU Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty został kilka dni wcześniej wpisany do sądowego rejestru funduszy inwestycyjnych. Obejmuje osiem subfunduszy tzw. zdefiniowanej daty, które dostosowują inwestycje do wieku oszczędzającego.

– Chcemy zaoferować pracodawcom kompleksową pomoc przy zawieraniu umów o prowadzenie i zarządzanie PPK, przy ich wdrażaniu i prowadzeniu na co dzień, a pracownikom bezpieczeństwo oszczędności i ich pomnażanie. Czekamy na wpis do ewidencji prowadzonej przez PFR, by móc przedstawić kompleksową ofertę – mówi Marcin Żółtek.

Pracownicze Plany Kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa. Reforma związana z tworzeniem PPK ruszy od 1 lipca i obejmie na początku największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

W Grupie PZU zarządzaniem PPK zajmie się Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce i największym pod względem liczby prowadzonych Pracowniczych Programów Emerytalnych. Najwyższą jakość jego usług potwierdza Polskie Godło Promocyjne Teraz Polska.

Z myślą o pracownikach i pracodawcach zainteresowanych PPK Grupa PZU uruchomiła infolinię pod numerem 22 640 06 22, a także internetowy serwis emerytura.pzu.pl.

Załączniki

pzulloyds.jpg

Typ: zdjęcie

Rozmiar 359,7kB

Pobierz plik

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij