Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej

X

O emeryturach coraz więcej i głośniej!

Pzu callendar icon 27.04.2018 Autor: Tomasz Fronczak
Post missing

Niebawem poznamy ostateczny kształt projektu ustawy o PPK, konsultacje społeczne za nami, konferencje uzgodnieniowe w trakcie, wiele osób popiera pomysł rządu, wiele jest przeciw. Komisja Nadzoru Finansowego, jak nigdy, jest obłożona nowymi wnioskami o rejestrację PPE, rynek emerytalny rozwija się w najlepsze, a pracodawcy niecierpliwie przebierają nogami z niepokojem, zastanawiając się czy wybrać PPE, czy PPK oraz co będzie lepsze i łatwiejsze w obsłudze.

Pytań wiele, czas ucieka, ale - jak widać - rynek emerytalny nie czeka na ostatnią chwilę. Pierwszy kwartał 2018 r. pokazał niespotykany od 15 lat wzrost zainteresowania PPE, w wyniku czego Urząd KNF wydał 35 decyzji o wpisie nowych podmiotów do rejestru programów emerytalnych. Publiczna debata o zmianach w systemie emerytalnym, zapowiedzi wprowadzenia PPK, zmiany na rynku pracy oraz spadek bezrobocia zrobiły swoje i coraz częściej pracodawcy zaczynają myśleć o emeryturach dla swoich pracowników.

Nie można też nie zauważyć aktywności zarządzających w tym zakresie oraz licznych konferencji przybliżających tematykę zmian w systemie emerytalnym. Począwszy od 3 kwartału 2017 r., Grupa PZU konsekwentnie realizuje misję edukacyjną wśród swoich klientów korporacyjnych, mającą na celu przybliżenie pracodawcom planowanych zmian oraz alternatywnych rozwiązań, dostępnych w obecnych regulacjach prawnych. Zrealizowanie przez PZU ponad 100 spotkań informacyjnych, prowadzonych przez Ekspertów ds. PPE, zaowocowało umocnieniem pozycji Grupy PZU na rynku: 1 kwartał 2018 r. to 15 nowych kontraktów PPE zarówno ubezpieczeniowych, jak i w formie odprowadzania składek do funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez TFI PZU.

Obecnie Grupa PZU prowadzi 531 PPE, z czego w ubezpieczeniowych programach uczestniczy 57,4 tys. osób, a w PPE prowadzonych przez TFI PZU blisko 127 tys. osób. Jesteśmy niezmiernie dumni, iż ponad 184 tys. osób zaufało właśnie nam, powierzając w zarządzanie swoje oszczędności emerytalne, których wartość na koniec marca 2018 r. przekroczyła 5,2 mld zł. Taki biznes to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, dlatego też staramy się dbać o naszych klientów oraz o ich oszczędności tak, jak o własne, czego potwierdzeniem może być fakt, iż TFI PZU zarządza PPE dla pracowników Grupy PZU.

Kategoria: Zmiany emerytalne
Udostępnij
Ft photo

Tomasz Fronczak

Dyrektor Biura Programów Emerytalno - Oszczędnościowych TFI PZU SA

Wyszukaj w aktualnościach

Poznaj swoją emeryturę

Wprowadź dane na podstawie których wyliczymy Twoją emeryturę

Przelicz

Dla pracownika

Dla pracodawcy

Zobacz także

142516 r0 620

PPK - AKTUALNY PROJEKT USTAWY

Pzu callendar icon 13.09.2018

W dniu 28 sierpnia 2018 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), który został skierowany do dalszych...