Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej

X

Kalkulator dodatkowej emerytury - nowa wersja

Pzu callendar icon 31.05.2018 Autor: Krzysztof Jędrzejczyk
01a4uwu8

Jest nam niezmiernie miło przedstawić nową wersję kalkulatora PZU, który pozwala na wyliczenie orientacyjnego, dodatkowego świadczenia emerytalnego ze środków zgromadzonych w Pracowniczym Planie Kapitałowym (PPK). 

Jak wyliczyć dodatkową emeryturę?

Do wyliczenia przykładowego świadczenia emerytalnego ze środków zgromadzonych w Pracowniczym Planie Kapitałowym (PPK) konieczne jest:

  1. Zaznaczenie płci.
  2. Podanie wysokości obecnego wynagrodzenia brutto.
  3. Wskazanie wieku przystąpienia do PPK.
  4. Wskazanie wieku, do którego pracownik chce odkładać składki w PPK (minimalny wiek to 60 lat, maksymalny 69).
  5. Wskazanie wysokości dobrowolnej składki, opłacanej regularnie przez pracownika w ramach PPK (minimalnie 0%, maksymalnie 2%).
  6. Wskazanie kwoty, jaką pracownik planuje wypłacić jednorazowo w momencie zakończenia oszczędzania w PPK (minimalnie 0%, maksymalnie 2% - po osiągnięciu 60. roku życia, można zakończyć oszczędzanie w PPK i wypłacić środki z programu, ale - w przypadku jednorazowej wypłaty przekraczającej 25% zgromadzonych środków w PPK - należy zapłacić 19% podatek od dochodów kapitałowych).
  7. Wskazanie liczby rat, w jakich pracownik planuje wypłacić pozostałą część zgromadzonych środków w PPK (wypłacając pozostałą kwotę świadczenia w liczbie mniejszej niż 120 rat należy zapłacić podatek od dochodów kapitałowych w wysokości 19%).

Jak wygląda nowy kalkulator dodatkowej emerytury?

Jak obliczyć dodatkową emeryturę? 

Po uzupełnieniu wszystkich pól i naciśnięciu przycisku „Oblicz” pojawi się szacunkowa wartość zgromadzonych aktywów, wartość jednorazowego świadczenia do wypłaty w momencie zakończenia oszczędzania w PPK oraz szacunkowa wartość miesięcznego świadczenia emerytalnego z tytułu uczestnictwa w PPK.

Najważniejsze zmiany w nowym kalkulatorze dodatkowej emerytury 

Najważniejszą zmianą w obecnej wersji kalkulatora emerytalnego jest możliwość  bieżącej zmiany każdego z  parametrów wpływających na wyniki, bez konieczności ponownego uzupełnienia wszystkich innych parametrów. Mamy nadzieję, że przygotowany kalkulator emerytury okaże się przydatnym narzędziem do planowania oszczędności emerytalnych i serdecznie zapraszamy do jego wykorzystywania!

Jak zwiększyć świadczenia emerytalne z PPK?

Odkładając 1% składki dodatkowej, zwiększamy swoje świadczenie emerytalne z tytułu PPK o ok. 25%. W przypadku przejścia na emeryturę rok później, wysokość świadczenia - w zależności od długości oszczędzania w PPK - rośnie w granicach od 5% do 15%.

Udostępnij
00628 krzysztof j%c4%99drzejczyk

Krzysztof Jędrzejczyk

Zastępca Kierownika Projektu

Wyszukaj w aktualnościach

Poznaj swoją emeryturę

Wprowadź dane na podstawie których wyliczymy Twoją emeryturę

Przelicz

Dla pracownika

Dla pracodawcy

Zobacz także

142516 r0 620

PPK - AKTUALNY PROJEKT USTAWY

Pzu callendar icon 13.09.2018

W dniu 28 sierpnia 2018 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), który został skierowany do dalszych...